‏כ"ב סיון תשפ"ב

‏21 יוני 2022

סימוכין: 24069

לכבוד

תושבות ותושבי מתחם בן צבי – כצנלסון

שלום רב,

הנדון: סטטוס פרויקט פינוי בינוי במתחם בן צבי – כצנלסון

בהתאם למדיניות העירייה, בראשות ראש העיר יעלה מקליס, לקידום התחדשות עירונית מתוכננת ומתחשבת, אני שמחה לעדכן אותך בהתקדמות התוכנית במתחם שלכם: 

 1. לאחר מאמצים ניכרים של כל המעורבים בפרויקט, ומתוך רצון לקדם את תוכנית הפינוי בינוי שלך אישרה מועצת העיר בחודש אפריל 22', את הצטרפות הוועדה המקומית כמגישת התוכנית.
 2. על מנת להמשיך ולקדם את התוכנית בשיתוף פעולה עם היזם ונציגך - קיימנו דיון עקרוני בוועדה המקומית אתמול יום רביעי 22.6.22. הועדה נתנה את ברכת הדרך לתוכנית והיזם אמור להגיש את כל המסמכים כולל הנתונים הנוספים שהתבקשו כדי להיטיב את התוכנית עבור הדיירים והעיר לרבות הוספת מקומות חניה לאורחים.
 3. מיד לאחר שיוגשו המסמכים והצוות המקצועי יסיים את בדיקתו - נקיים דיון מיוחד כדי לקבל החלטה להמליץ לועדה המחוזית להפקיד את התוכנית. 
 4. נמשיך לפעול ביחד אתכם ועם היזם כדי שגם הועדה המחוזית תאשר את התכנית ולאחר מכן יוכל היזם להגיש בקשה להיתר להריסת הבניינים הישנים והקמת הבניינים החדשים. 
 5. בהתאם לשמאות שהגיש היזם, הפרויקט ריווחי עם קרקע משלימה. 
 6. לפיכך, נקבע היטל השבחה מופחת בשיעור של 25% שיאפשר ליזם, ככל שידרש, לקבל קרקע משלימה. 
 7. תשלום היטל ההשבחה יאפשר את ההתחדשות העירונית, כולל בניית תשתיות ציבוריות ומבני ציבור וחינוך לטובתכם ולטובת התושבים שיצטרפו לבניינים החדשים, לרבות אולמות ספורט, גני ילדים, בתי ספר, מרכזים קהילתיים, מרכזים לאזרח הותיק וכד'. 
 8. בהתאם לצפי, ולאור העובדה שמחירי הדיור הולכים וגואים, רווחיות היזם צפויה להמשיך לעלות ולהשאיר ליזם רווח גבוה יותר בביצוע הפרויקט. 
 9. יתרה מכך, רשות קרקעי ישראל אישררה לאחרונה את זכאות העירייה לקרקע משלימה לפרויקט פינוי בינוי שלכם, במידה ונדרש להבטיח את הכדאיות הכלכלית של היזם. 
 10. הנהלת העיר, בראשות יעלה מקליס, יחד עם הסגנים שימי בונפיל ויוסי חזן ממשיכה לקדם התחדשות עירונית מתוכננת ומתחשבת, יחד אתכם ועם היזם. 
 11. בכל שאלה המתעוררת בנוגע לפרויקט שלך תוכל לפנות ל"תנופה", מנהלת ההתחדשות העירונית שלנו, במייל: minheletyahud@ye-mo.org.il

 

זאב וינהויז 13, מתחם לוגאנו טל: 03-5391298 כתובת מייל:minheletyahud@ye-mo.org.il